بازار قراضه ترکیه همچنان رو به بالا

/
بازار واردات قراضه در ترکیه یکی از پر رشد ترین هفته ها را سپری کرده و انتظار می ر ود این روند بهبود فعلا ادامه یابد البته شاید با سرعت کمتر.

تقاضای مطلوب و رشد قیمت چدن سی آی اس

/
چدن صادراتی دریای سیاه با توجه به رونق تقاضا روندی صعودی دارد و آخرین قیمت معامله چدن روسیه با چینی ها 422 دلارهر تن سی اف آر بوده که 12 دلار نسبت به معاملات قبلی با چینی ها رشد داشته است.

سنگ آهن 130 دلار شد

/
خرین قیمت سنگ آهن وارداتی در چین روز گذشته با افزایش خرید تجار چینی بالا رفت. متوسط شاخص قیمت پلاتس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد 129.5 دلار هر تن خشک سی اف آر چین ثبت شد که 1.2 دلار هر تن رشد روزانه داشت.

صعود بى پایان نرخ جهانى فولاد و سنگ آهن

/
قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روزپنجشنبه با1.05دلار افزایش با 128.40 دلار معامله شد.

رشد 1300 دلاری مس در سه ماهه دوم 2020

/
نرخ هر تن مس در بورس فلزات لندن طی سه ماهه ی دوم سال 2020 نزدیک به 1300 دلار رشد داشته است که به تقاضای زیاد چین و همچنین قطع زنجیره ی تامین توسط کشورهای تامین کننده این محصول می توان به عنوان دلایل اصلی این افزایش قیمت اشاره کرد.

رشد قیمت ورق در چین پس از تعطیلات

/
پس از بازگشت چینی ها از تعطیلات هفته اول اکتبر، قیمت ورق گرم در بازار داخلی این کشور نسبت به پایان سپتامبر در نقاط مختلف این کشور تا 15 دلار رشد داشته 560 تا 574 دلار هر تن درب کارخانه می باشد.

قیمت قراضه بالا رفت

/
با معامله جدید قراضه امریکا در ترکیه قیمت متوسط قراضه وارداتی در این کشور بالا رفت

محدودیت تقاضا و افت قیمت سنگ آهن

/
آخرین متوسط قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد در چین با توجه به رکود تقاضا 2 دلار افت داشته 123.85 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.

ارزبری سالیانه ۱۵۰ میلیون دلاری زغال سنگ برای کشور

/
مدیر عامل هلدینگ معدن و صنایع معدنی احیا سپاهان گفت: سالیانه حدود ۷۰۰ هزار تن زغالسنگ وارد کشور می شود که ارزبری بیش از ۱۵۰ میلیون دلاری دارد.

تولید حدود 641 هزار تن سنگ آهن دانه بندی در نیمه نخست 99

/
بررسی عملکرد شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی حاکی از تولید 640 هزار و 928 تن سنگ آهن دانه بندی از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش 49 درصدی نشان می‌دهد.

تولید میلگرد آلیاژی برای نخستین بار در فولاد آذربایجان

/
علیرضا محمودی با اعلام این مطلب افزود: در راستای توسعه فعالیت و افزایش ارزش افزوده محصولات تولیدی این شرکت، امکان سنجی تولید میلگرد ساده سایز 30 تا 60 فولاد از جنس CK45 و سایز 60 فولاد CR70 انجام و تولید آزمایشی آن با موفقیت انجام شد.

فولادسازان کره‌ای 100 میلیون دلار لوله برای بزرگترین پروژه LNG کانادا را تأمین می‌کنند

/
2 شرکت‌ بزرگ فولادی کره‌جنوبی به نام‌های POSCO و SeAH Steel Corp به طور مشترک 12 هزار تن لوله فولاد ضد زنگ را برای یک پروژه گاز طبیعی مایع در کیتیمات کانادا تأمین می‌کنند.